טיפול רגשי לילדים ובני נוער

 

מפגשי האימון מתבססים על תכנית "לחיות בחיוך" – תכנית אימון אישית לילדים ובני נוער הנותנת מענה רגשי התנהגותי מקיף

האם אתם יכולים לסמוך על הילד שלכם? האם יש לכם "ראש שקט" לגבי היכולת שלו לנהל את עצמו?

או שאולי אתם צרכים "לרדוף" אחריו ולהיות מודאגים לגבי התנועה שלו בעולם?

הילד לא מסתדר בבית ספר? אימפולסיבי ונוטה להסתבך ב"צרות"?  הילד חסר מוטיבציה בלימודים או בכל דבר ולא מוכן לעשות מאמץ? אתם צריכים לבקש ממנו כל דבר מאות פעמים? המריבות בבית על בסיס יומיומי? הילד חש כעסים עד כדי התפרצויות זעם? חוסר רצון או חוסר יכולת להקשיב ולהתרכז? אל תמהרו להדביק תוויות או לחפש "תרופות פלא"! כמה פעמים שמעתם את עצמכם אומרים לילדים: "אולי תיקחו כבר אחריות?"  לעתים כל הבעיה היא שהילדים אינם יודעים בכלל אחריות מהי. בעצם כבר האדם, כאשר נשאל מדוע אכל מן התפוח על אף שאסור היה לו, הסיר מעליו אחריות ומיד האשים את האישה שפתתה אותו.

המטרה של כולם, מבוגר כילד, היא: להצליח בחיים, להסתדר עם הסביבה, להרגיש שייכות ובטחון, להיות מאושרים ולחיות חיים הכי טובים שאפשר. בתכנית זו הילדים יקבלו את הידע והכלים להשגת מטרה זו. הילדים יקבלו כלים כיצד לעשות בחירות נכונות עבורם ועבור הסביבה שלהם, ילמדו להבחין בין טוב לרע, מהי מטרה ומהי אחריות. כאשר הילדים יבינו מהי אחריות, הם יבינו שמה שקורה להם בחיים הוא תוצאה של מעשיהם ובחירותיהם, יפסיקו להאשים אחרים ויעצרו לחשוב לפני מעשה. אנו מאמנים את הילדים לחשוב לפני מעשה, להפעיל שיקול דעת ולא לפעול מתוך אימפולסיביות  ולזהות התנהגויות חיוביות, שמקדמות אותם לעבר המטרה ולשחרר התנהגויות שליליות, שעוצרות אותם. תכנית זו משפרת את האווירה בבית, את היחסים של הילד עם הסביבה שלו (חברים, הורים, אחים, מורים), את התפקוד העצמאי של הילד, את רמת הקשב והריכוז שלו, את המוטיבציה של הילד להתאמץ כדי להשיג מטרות בחיים ומקטינה את בחירותיו האימפולסיביות. במרכז חיוך מאמינים שידע וכלים נכונים הם המפתח להצלחה.

 

למי מתאים הטיפול ההתנהגותי בשיטת חיוך:

קשיים חברתיים

דימוי עצמי נמוך – לשיפור הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות

קשיי קשב וריכוז

חרדות

בעיות התנהגות – אלימות/ תוקפנות

קשיים בוויסות חושי

קשיים בוויסות רגשי – התקפי זעם, התמודדות עם תסכולים, קושי עם הפסדים וכישלונות

קשיים בקבלת סמכות

דחיית סיפוקים

קשיים ביחסי אחים במשפחה

קשיים עם שינויים/מעברים/גירושים

טיקים

 

השארת תגובה

נעים להכיר

שמי מיכל אמטנאני, נשואה לתומר ואמא לארבעה ילדים. עם בני הבכור זכיתי להכיר לראשונה את ההגדרה של “מופרע קשב וריכוז” ומיד אחריו כולם המשיכו ב”מסורת”.

אני באופן אישי, מעדיפה לקרא לזה “הפרעת קצב.

תוכן אחרון

לתקן את ה״מקולקל״

הביטוי 'הוראה מתקנת' חוטא למטרה במהותו, הרי אין שום דבר מקולקל שדורש תיקון אז מדוע ילדים צריכים לקבל את התחושה שמשהו אצלם "מקולקל"? הביטוי הנכון והראוי

קרא עוד »

אמנות (מיומנות) הקריאה

יכולת הקריאה הינה מיומנות למידה בסיסית. במהלך ניסיוני בעבודה עם ילדים נתקלתי רבות בתלמידים, שהוריהם פנו אלי כדי לעזור להם בהבנת הנקרא. מיד בדקות הראשונות

קרא עוד »

עקבו אחרינו

הוידיאו השבועי

יצירת קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן